9 Kasım 2010 Salı

RECEP AĞA'NIN ÇİFTLİĞİ KAYSERİSPOR


"Çok değerli" kulüp başkanımız Recep Mamur geçen hafta Gençlerbirliği maçı öncesi yaptığı açıklama da "maça gelmek isteyen taraftarları evinden aldıracağım" demişti. Bunun üzerine resmi site dedikleri fakat resmi olarak açıklanması gereken hiçbir şeyin açıklanmadığı siteye bir e-posta atarak ev adresimi, adımı soyadımı ve maça gelmek istediğimi belirttim. Sonuç Recep Aga'dan bir cevap dahi gelmedi ki gelmeyeceğini daha önceki tecrübelerimden biliyordum.

Recep Başkan bıraksın evden taraftar toplamayı ve bıraksın ulusal medyaya ağlamayı. Geçen sezon Sivas deplasmanına giden taraftarımızı ilk yarının ardından stadyumdan  attıran kendileriydi? Kombine fiyatlarını sinema koltuğu satar gibi "maraton 500, kale arkaları 200" yapıp alırsan al almazsan alma moduna giren yine kendileri değilmiydi? Kayserispor'a gönül veren insanların artık söylemekten usandığı STORE konusunda kılını kıpırdatmayan, bedava bilet dağıtmıyoruz diye övünüp te belediye çalışanlarına üçer beşer bilet dağıtanda, eski stadımız olan Atatürk Stadyumu'nu kimsenin haberi olmadan yıktırmaya başlayan da Recep Ağaydı. Çok zor olsa gerek Kayseri halkına gelin bu stad daki son maçınızı izleyin demek! Yılları o stadda geçmiş taraftarların çoğu "elveda" bile diyemeden yerle bir oldu koca mazimiz.

Şehirde Kayserispor sevdasının gelişmesi için bugüne kadar hiç bir şey yapmamasına karşın, bir kaç kukla kalem bulup kendisini yücelten, Kayseri halkını duyarsız, ilgisiz gösteren yazılar yazdırmakta üstüne yok. Ne ulusal medyadan ne de yerel medyadan bir kişi çıkıp da sormadı Ey övünmekte üstüne olmayan Recep Başkan  madem kent ilgisiz peki siz bunu düzeltmek için ne yaptınız??? Hani nerede düzenli olarak yapılması gereken taraftar&takım söyleşileri? İnsanımız kör ya görmüyor ya asın o zaman efendim en ayak üstü yerlerdeki reklam panolarına maç davetleri, maç duyuruları!  ilçelerimize ayda bir kere olsun 2-3 futbolcuyla gidilip, orada yaşayan çocuklarla, gençlerle buluşsanız  kalem, defter, atkı, forma dağıtsanız..  neden bunlara gelince hiç sesiniz çıkmıyor yada neden aklınıza gelmiyor? diye kimse sormadı!

Kayserispor tarihinde ilk kez Türkiye Kupası aldı ardından Kayseri'deki ilk maçta Kupayı görürüz ümidiyle maça gittik Kupayı bile göremedik! Evindeki vitrine mi koydun Recep Başkan maça gelen taraftarın kupayı görmeye hakkı yok mu diye? de kimse sormadı! Siyasilerin boburlana boburlana övünerek anlattığı sanayi şehri Kayseri'den forma reklamı bulunamadı, takım kaç hafta reklamsız sahaya çıktı. Bununda sorumlusu elbet taraftardır, taraftar para toplayıp reklam vermeliydi. Sorulmaz da sorulursa alacağımız cevap budur!

Kısacası kimse Recep Mamur'a olumsuz bir şey sormadı,soramadı.O'da bunu fırsat bilip canı ne isterse söylemeye, yapmaya devam etti. Bir çok medeniyet görmüş Kayseri şehri bir medeniyete daha sessiz sedasız tanıklık yapıyor bu medeniyetin adı da RECEP AĞA'NIN ÇİFTLİĞİ KAYSERİSPOR!!!

3 yorum:

  1. Bravo... (koltuk generali)

    YanıtlaSil
  2. "Atatürk Stadyumu'nu kimsenin haberi olmadan yıktırmaya başlayan da Recep Ağaydı." kısmını anlamadım. siz yeni stadın açılış tarihini biliyorsanız, eski stadyumda son yapacağınız maçın da hangisi olduğunu bilirsiniz. ayrıntı alabilir miyim?

    YanıtlaSil
  3. kadir has'ın açılma zamanı tam olarak netleşmeden Atatürk stadı yıkılmaya başlandı ve kimseye bir bilgi verilmedi. hatta o sezon 2.yarı da kendi evimizde oynamamız gereken 2-3 maçı adana da oynamak zorunda kaldık. eskisi yıkılmış yeniside tamamlanmamıştı...

    YanıtlaSil